מי אנחנו

אודות

תיאטרון השעה הישראלי (ע.ר.580276764), או בשמו הקודם "העמותה לקידום תיאטרון השעה לילדים ונוער",
הוא תיאטרון רפרטוארי לילדים ולנוער אשר הוקם בשנת 1991 והפך לעמותה בשנת 1996.
התיאטרון הוקם על ידי מוטי חלימי וליטל פורת, והחל משנת 2004 מכהן בו חלימי כמנהל.
בין מייסדי העמותה: השחקנית כלת פרס ישראל אורנה פורת ז׳׳ל, והגברת רות דיין ז׳׳ל.
התיאטרון מוכר ונתמך ע"י משרד התרבות.

חזון התיאטרון

תיאטרון השעה הישראלי, הוא תיאטרון ישראלי-חברתי לילדים ולנוער ששם לעצמו מטרה לעסוק בענייני השעה.
התיאטרון מטפל בנושאים חברתיים ובוערים בחברה הישראלית, תוך שימת דגש על הנחלת מורשת ישראל והתייחסות לאוכלוסיות השונות בחברה הישראלית ולבעלי צרכים מיוחדים.

אחת ממטרותיו היא לחשוף את הילדים לתכנים איכותיים ומעוררי מחשבה ודיון, המופיעים על סדר היום הציבורי ומכאן שמו.
בהצגותיו מקפיד התיאטרון לטפח את הדור הצעיר של השחקנים בישראל ולצרף לשורותיו מדי שנה בוגרים טריים של בתי הספר למשחק.
מדי שנה מעלה התיאטרון הצגות חדשות שמצטרפות לרפרטואר ההצגות הקיים.
הצגות אלה מציגות בפני ילדים ונוער בכל רחבי הארץ.

0 +
הצגות בשנה
0 +
אנשי צוות
0 +
שחקנים ויוצרים
0 +
הצגות חדשות

בין הנושאים המגוונים בהם עוסקות הצגות התיאטרון:
קבלת השונה (מול כולם, העולם על פי אלון, התשמע קולי, נקודות של אור, אחרי החגים); הטרדה מינית (ילדה טובה); שורשים (הסטורי של סבא); שיימינג וחרמות (לאסוף את השברים, עד להודעה חדשה); פערים חברתית (גבירתי הרקדנית, הבית שאני אוהב); החברה הישראלית (אח בוגר, קזבלן, שיעור לחיים); שואה וגבורה (מרד, מכתבים לאחי, הלב האמיץ של אירנה סנדלר, החטיפה מן המנזר, הבריחה); מורשת (ארץ הצבי, איתמר הילד העברי הראשון); אהבת הארץ (ביקור מולדת, מייד אין יזראל); איכות הסביבה (ילד הטבע); קלאסיקות עולמיות (פצפונת ואנטון, מסביב לעולם בשמונים יום, האסופית, הקוסם); יוצרים משמעותיים בתרבות הישראלית (הכוכבים של סבא – משירי נורית הירש, הדודה שלי מרחוב הנביאים – משירי יורם טהרלב, הדולפין – משירי גידי גוב, חלומות של אחרים – משירי עידן רייכל).

יוזמות

תיאטרון השעה מקפיד בכל עת לחפש דרכים להנגיש הצגות לקהלים השונים, כך שלא יהיה ילד בארץ שלא יוכל לחוות הצגת תיאטרון. בין יוזמות התיאטרון:
הצגות בשפה הערבית – הצגות התיאטרון ׳׳הברווזון המכוער׳׳, ׳׳האריה והעכבר׳׳ ו׳׳נעלי הקסם של אמיר׳׳ תורגמו לשפה הערבית ומופיעות בפני ילדים דוברי ערבית ברחבי הארץ.
הנגשה לכבדי ראייה – התיאטרון פיתח דרך חווייתית להנגיש את ההצגה ׳׳נקודות של אור׳׳ לקהל של ילדים עיוורים וכבדי ראייה. ההצגה מספרת את סיפורו של לואי ברייל שפיתח את כתב ברייל לעיוורים.
תיאטרון ירוק – לאחרונה עשה התאטרון מהפכה פנים ארגונית, הסיר את כל הציוד החד-פעמי והמתכלה והפך את כל ערכות ההצגה של השחקנים לערכות אקולוגיות. במקביל כל חומרי ההכנה להצגות הפכו דיגיטליים כדי לחסוך בנייר ולשמור על הסביבה.
אולפן תיאטרון השעה – בתקופת הקורונה יזם התיאטרון את פרויקט ׳׳שידורי השעה׳׳, ויצר תכנית אולפן שבועית שהעניקה במשך שלושה חודשים פעילויות תיאטרליות לילדים ולנוער. כל זאת במטרה לשמור על קשר עם הקהל ולהנגיש תיאטרון לילדים גם בתקופה בה האולמות סגורים.
כיתות אומן בזום – התיאטרון פיתח את פרויקט כיתות האומן המקוונות, במטרה לחשוף תלמידים להיבטים השונים במלאכת התיאטרון ובעשייה החברתית וכן לספק פרנסה לשחקני התיאטרון שבחל׳׳ת.

בעלי תפקידים

מחלקת שיווק

דילוג לתוכן