תיאטרון השעה הישראלי (ע.ר. 580276764)

  נחלת יצחק 8 ת"א

  טלפון: 03-6961170 שלוחה 1 | פקס: 03-6961377 | 03-6961013 מייל: teatron@bezeqint.net

  מחלקת השיווק תשרי תרבות בע"מ

  טלפון: 09-9540707 | פקס: 09-9540747 מייל: tishreytarbut@gmail.com

  עד להודעה חדשה

  תום ואיתמר היו החברים הכי טובים, הם עשו הכול יחד, אפילו גרו אחד מול השני ובבית הספר לא ניתן היה להפריד ביניהם…
  הכול השתנה ברגע שאיתמר הגיב בפייסבוק לסטטוס אשר העלתה אחותו של תום.

  תום מחליט להחזיר לו באותה המטבע, כלומר לענות ברשת ולא להתעמת ישירות מולו, כך מתחילה בין השניים מלחמת שיימינג הכוללת עלבונות הדדיים ברשתות החברתיות ובווטסאפ. המלחמה מגיעה לשיאה בתמונה שמעלה תום לרשת. בתמונה מופיע איתמר. התמונה מציגה את איתמר בצורה פוגענית, מביכה ומשפילה אשר גורפת מיד אלפי לייקים ושיתופים. מעמדו החברתי של תום עולה, הוא זוכה לאהדה גדולה של החברים בשכבה, בעוד איתמר הופך למושא להלצה והתעללות מילולית ברחבי בית הספר!

  רף ההסלמה עולה ועולה – איתמר מושעה מהלימודים, מנודה חברתית, נופל קורבן להתעללות בבית הספר ויתרה מכך, ההשלכות למעשה כל כך גדולות עד כדי כך שהדבר פוגע אף בחייהם של בני משפחתו!

  עכשיו תום צריך לבחור: בין רצונו להמשיך וליהנות ממעמדו החברתי החדש לבין תמיכה בחברו הטוב.

   

  איך יוצרים שינוי?
  ההצגה "עד להודעה חדשה" נעשתה בעקבות תחקיר שערכנו במשך חודשים ארוכים. התחקיר כלל שיחות עם רכזים חברתיים, מורים, יועצים ובני נוער. בהצגה, הנושא בא לידי ביטוי גם בשילוב אמצעים טכנולוגיים המשמשים את בני הנוער באופן יומיומי כמו הקרנות של סרטונים, קבוצות ווטסאפ, תמונות אינסטגרם ואמצעים רבים המאפשרים לקהל התלמידים לזהות את העולם שלהם על הבמה.

  אנו רואים חשיבות גדולה בכך שקהל הנוער יהיה מעורב, שיתבונן על עצמו "בראי האנושי" על הבמה ויבחר לקחת חלק פעיל במקום לנהוג באדישות. אנו מאמינים בכוחו של התיאטרון להשפיע, מניסיוננו, הצגה יכולה לחולל שינוי גדול, לכווןו לפיכך להאיר את דרכם.

  מיועד לכיתות ה'-י'

  יוצרים

  כתיבה: אוֹרי אוריין   בימוי: תום שוורצברג   תפאורה: זאב לוי   מוסיקה: גל לב   וידאו: ינון פורת 

  שחקנים

  אורי סממה  |  דניאל סבג

  הצגות נוספות